Kurtka FROZEN PALACE JACKET WOMEN
- Kurtka z puchowym wypełnieniem o sprężystości 700 cuin.
Kurtka puchowa FROZEN PALACE w sam raz na zimną aurę. Wypełniona jest certyfikowanym puchem o dużej sprężystości, który gwarantuje wyjątkowo dobrą izolację. Materiał zewnętrzny jest gładki (śliski) w dotyku, nie przepuszcza wiatru i nie nasiąka wodą. Dwie zewnętrzne kieszenie zamykane zamkami na biodrach i jedna otwarta kieszeń wewnętrzna.
Prosty, ponadczasowy krój oraz miękki w dotyku materiał kurtki sprawiają, że jest ona świetnym wyborem na co dzień. Obwód w biodrach można regulować, aby uzyskać krótki krój kurtki. Kaptur zapewnia ochronę głowy i szyi.
Główne cechy:
- puchowe wypełnienie;
- niska waga;
- prosty krój.
Szczegóły:
- materiał zewnętrzny to TEXASHIELD ECOSPHERE;
- wypełnienie puchem kaczym (90/10) o sprężystości 700 cuin;
- 3 kieszenie - 2 zewnętrzne i jedna wewnętrzna;
- zintegrowany kaptur z wysoką gardą, która osłoni buzię przez chłodem;
- u dołu ściągacz do regulacji obwodu;
- waga: 750 g (rozm. S, dane producenta).
Materiały i technologie:
- TEXASHIELD ECOSPHERE - pochodząca z materiałów recyklingowych gęsto pleciona tkanina z gładką (śliską) strukturą zewnętrzną, która nie przepuszcza wiatru, nie nasiąka wodą i zapewnia aktywną regulację wilgoci;
- Puch - wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem właściwości zatrzymywania ciepła do wagi, ogólnie wysokimi właściwościami ocieplającymi oraz niewielkimi wymiarami po złożeniu w przeciwieństwie do innych materiałów wypełnieniowych. Odzież i śpiwory z wypełnieniem puchowym dobrze sprawdzają się przede wszystkim na wyprawach, gdzie panują zimne, ale suche warunki, ponieważ niewyposażony w ochronę przed nasiąkaniem wodą puch, nie jest odporny na działanie wilgoci. Wilgotny puch słabo ociepla i bardzo wolno schnie. Jack Wolfskin gwarantuje, że puch nie pochodzi ze skubania żywego ptactwa ani od zwierząt poddawanych przymusowemu tuczowi.
Główne cechy:
- bardzo dobry stosunek właściwości zatrzymywania ciepła do wagi;
- doskonałe właściwości ocieplające;
- niewielkie wymiary po złożeniu;
Sprężystość: mierzona w calach sześciennych na uncję (cuin). Wartość sprężystości informuje, w jakim stopniu materiał wypełnieniowy odzyskuje po skompresowaniu swoje pierwotne wymiary. Im większa wartość cuin, tym większa zdolność produktu do odzyskania pierwotnych wymiarów oraz lepsze właściwości izolacyjne.
Udział puchu: wskaźnik 90/10 lub 80/20 informuje o stosunku puchu do drobnych piórek w mieszance. Im wyższy jest udział puchu, tym lepsza jest wydajność izolacyjna. Im wyższy jest udział drobnych piórek, tym wytrzymalsza i stabilniejsza jest mieszanka;
- Grüner Knopf (Zielony Guzik) jest to certyfikat jakości niemieckiego rządu. Zapewnia on konsumentów, że dany produkt jest: przyjazny dla środowiska, został wyprodukowany w sposób zrównoważony, a zatrudnieni pracownicy do jego wytworzenia zostali sprawiedliwie wynagrodzeni. Przedsiębiorstwa, które chcą szczycić się wpisaniem na jego listę, muszą spełnić 46 rygorystycznych kryteriów zatrudnienia oraz wpływu na środowisko. Certyfikat ten czuwa nad etycznym wynagradzaniem pracowników. Działa on zarówno w Niemczech, jak i poza nimi. Nie dopuszcza on do niewolniczej pracy przy produkcji oraz stopniowo zmierza do polepszania płac, a także warunków pracy szwaczek. Ponadto gremium przyznające certyfikat uważnie przygląda się procesowi produkcyjnemu tekstyliów, pochodzeniu materiałów, czy sposobom barwieniach ich. Zmierzają do tego, aby jak najbardziej zmniejszać niekorzystny wpływ tych procesów na środowisko. Certyfikat ten nie tylko chroni środowisko naturalne, ale również stoi na straży pracowników w fabrykach, co w konsekwencji daje jasny sygnał konsumentom o słusznym wyborze podczas robienia zakupów;
- Bluesign Approved to standard branżowy przyznawany zarówno firmom, zakładom produkcyjnym (fabrykom), jak i końcowym produktom. Certyfikat obejmuje produkcję tekstyliów (naturalnych i syntetycznych) oraz końcowych produktów odzieżowych. Organizację tworzy interdyscyplinarna rada doradcza, złożona z czołowych przedstawicieli nauki, polityki, przemysłu i handlu oraz organizacji konsumenckich i ekologicznych. Produkt końcowy może uzyskać certyfikat tylko wtedy, gdy wszystkie etapy produkcji odpowiadają standardom bluesign. Firmy muszą udowodnić prawdziwość informacji dotyczących ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy we wszystkich miejscach produkcji i u wszystkich dostawców. System bluesign® oparty jest na 5 kluczowych wartościach: produkcja surowców, bezpieczeństwo konsumentów, czystość wody, czystość powietrza, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.
Oto jak mierzymy produkty.
Aby ułatwić Państwu dokonanie wyboru i dopasowanie odpowiedniego rozmiaru dokonaliśmy pomiaru wg poniższej instrukcji. Odzież została zmierzona na płasko, a wszystkie wymiary podane są w centymetrach.
A – długość całkowita (mierzona wraz ze stójką/gardą);
B – szerokość u dołu (szerokość w biodrach) mierzona od szwu do szwu;
C - szerokość pod pachami (od pachy do pachy) mierzona od szwu do szwu;
D - długość wewnętrzna rękawa, mierzona od pachy;
E - długość z tyłu, mierzona od miejsca wszycia stójki bądź kaptura;
F - długość zewnętrzna rękawa, mierzona od wszycia stójki bądź kaptura;
G - wysokość stójki.
Na sprzedawane produkty udzielana jest 24-miesięczna rękojmia na podstawie ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta. |